Úspěšná přehlídka stavební a lomové techniky včetně predikce trendů do budoucna

Novinky ze světa stavebních i lomových strojů Cat se již tradičně představily v pískovnách v Ledčicích a v Hrušovanech na červnových akcích se společným názvem Cat Roadshow 2024. Oběma zastávkám předcházel odborný seminář Technology Days 2024 zaměřený především na moderní 2D a 3D technologie.

Na přelomu jara a léta mají všichni, kdo se zajímají o stavební a těžební techniku, už hezkou řádku let v kalendáři rezervované místo pro Cat Roadshow, tradiční prezenzaci pod širým nebem. Ani letošní rok nebyl v tomto ohledu výjimkou.

Pestrá nabídka

K vidění byly novinky z nabídky strojů Cat od Zeppelin CZ včetně moderními technologiemi nabitého pásového rypadla Cat 323, vybaveného hlavou tiltrotátor TRS18, nebo dvojice strojů s přípravou autonomního řízení. Dozer Cat D5 i válec Cat CS76B tak vyžadovaly od obsluhy jen velmi málo. Stroje si samy řídí směr podle připraveného digitálního modelu terénu, a tím zvyšují přesnost a efektivitu práce.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet i mnoho dalších zajímavých strojů. Mezi minirypadly se představila sada nástrojů Ease of Use, která do této kategorie přináší některé prvky výbavy dosud známé jen z velké techniky. Půjčovna strojů Zeppelin CZ se pochlubila unikátním pásovým damprem Morooka MST-4000VDR schopným pracovat v extrémních podmínkách. K vidění byla i servisní vozidla Zeppelin CZ, která pomáhají udržovat v kondici na 6000 strojů Cat v České republice.

Tón udávají technologie

Stánek měla na akci i společnost Construction SITECH CZ. Tady si návštěvníci mohli vyzkoušet moderní technologie propojené stavby v praxi. Nejen že se propojená stavba stává v oboru již standardem, ale postupným vývojem je i samotná obsluha všech technologických nástrojů jednodušší a intuitivnější. Sledovat, jak se z digitálního modelu postupně rodí skutečný upravený terén, je nejen velmi efektní, ale také nesmírně efektivní.

Ostatně technologie začínají hrát v odvětví stavební a lomové techniky zásadní roli. Ne náhodou předcházela oběma zastávkám Cat Roadshow 2024 i série odborných seminářů Technology Days 2024. Hosté se tu seznámili s nejnovějšími produkty v oblasti technologií – ať už integrovaných přímo ve strojích Cat či dodávaných firmou Constructin SITECH CZ. První den semináře patřil teoretické přípravě, druhý si hosté mohli získané znalosti vyzkoušet i v praxi.

Show nastínila trendy

V rámci Cat Roadshow 2024 se uskutečnilo tradičně i republikové kolo soutěže strojníků Klubu posádek Cat. Ani tady se už soutěžící nemohli spolehnout pouze na svou zručnost, ale museli také prokázat, že umí pracovat s technologickými nástroji, které jim moderní technika Cat nabízí.

Letošní Cat Roadshow opět ukázala, jaké trendy můžeme ve světě stavební a lomové techniky očekávat, jak výrazný skok za poslední roky učinily moderní technologie a že značka Caterpillar zůstává v tomto ohledu i nadále na špici ve svém oboru. Atmosféru akce přibližují doprovodné obrázky.

O společnosti Zeppelin CZ

Zeppelin CZ s. r. o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlní techniky a zařízení výrobce Caterpillar v České republice s ročním obratem čtyři miliardy korun. Kromě prodejních a servisních služeb se firma zabývá také půjčováním strojů a zařízení s patnácti pobočkami v celém Česku. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s. r. o., zajišťuje Zeppelin CZ zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

O koncernu Zeppelin

Koncern Zeppelin nabízí řešení v oboru stavebnictví, pohonných a energetických systémů, inženýrské činnosti a výstavby průmyslových závodů. Poskytuje zákazníkům odborné znalosti a zkušenosti v mnoha oblastech počínaje distribucí a servisem stavebních, těžebních, lesnických a zemědělských strojů přes půjčování a projektová řešení v oboru stavebnictví až po inženýrskou a projekční činnost při výstavbě průmyslových celků. Svou nabídku zkvalitňuje prostřednictvím digitálních nástrojů ve všech oblastech.

Zeppelin působí celosvětově ve více než 26 zemích a regionech. Ve finančním roce 2023 měl koncern více než 10 000 zaměstnanců a jeho tržby dosáhly výše 3,9 mld. EUR. Aktivity koncernu jsou rozdělené do pěti strategických obchodních jednotek: Stavební stroje Německo/Rakousko, Stavební stroje International, Půjčovna, Energetické systémy a Výstavba průmyslových závodů a v rámci útvaru IT služeb koncernu Zeppelin.

Holdingovou společností koncernu je Zeppelin GmbH se sídlem ve Friedrichshafenu a s ústředím v Garchingu u Mnichova. Vlastníkem koncernu je nadace, jejíž kořeny sahají až ke vzniku Zeppelin-Stiftung, kterou založil v roce 1908 hrabě Ferdinand von Zeppelin

Foto archiv/Zeppelin CZ

(Příspěvek vyjde v Komunální technice 8/2024)*