« Všechny Akce

Klíčová opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti

5. října | 10:00 - 14:00

Na tomto semináři se v návaznosti na předchozí seminář s názvem „Kybernetická bezpečnost ve vodárenství v kontextu směrnice NIS2“, který se konal 23. 2. 2023, a probíhající implementaci směrnice NIS2 do naší zákonné úpravy kybernetické bezpečnosti, zaměříme na diskusi doporučených klíčových opatření kybernetické bezpečnosti, na které by se měla každá větší i menší vodárna zaměřit nebo by se alespoň  měla s těmito klíčovými opatřeními seznámit a zahájit úvodní kroky. Představíme Vám také vhodné postupy a nástroje při realizaci těchto opatření. Účastníci, kteří diskutovaná témata již řeší, budou mít možnost náhledu na řešení z dalšího pohledu a prostor pro diskusi jejich otázek.

Seminář zahájíme představením aktuálního stavu implementace NIS2 v České republice přímo zástupcem NÚKIB, tedy osobou v této oblasti nejpovolanější. Následovat bude prezentace možností řešení osobní odpovědnosti statutárních zástupců organizací za implementaci opatření kybernetické bezpečnosti a za důsledky kybernetických incidentů v případě nedostatečného řešení bezpečnosti.

V další části naváže jeden z předních etických hackerů v naší republice a přímo v přednáškové síti na živo demonstruje kybernetický útok na vodárenský systém v připraveném laboratorním prostředí, tedy ukáže, jak může být vodárenská infrastruktura zranitelná, pokud nejsou svědomitě aplikována řádná bezpečnostní opatření. Připravené laboratorní prostředí pak využije ve druhé části své přednášky pro osvětlení, jak lze bezpečnostní technologie soutěžit na kvalitu, a nikoli jen na cenu.

Po přestávce Vás seznámíme s velmi diskutovaným tématem v souvislosti s implementací NIS2, a to s otázkou zajištění bezpečnosti dodavatelského řetězce, resp. jak úroveň bezpečnosti dodavatelů poznat a jaká opatření je vhodné následně aplikovat. Seminář pak zakončíme praktickým představením bezpečnostních technologií, které je vhodné zvážit při přípravě a implementaci technických opatření pro zajištění potřebné úrovně bezpečnosti, a zároveň pro zajištění souladu s požadavky připravované novelizace kybernetického zákona v návaznosti na NIS2.

Duchem semináře bude jeho účastníkům představit doporučení a možností jejich řešení v rámci vodárenských společností praktickou formou, nikoli strašení o formálních dopadech nové směrnice NIS2 a doporučení formalizovaných opatření.

 

Přednášet budou:

 

Zástupci NÚKIB, kteří řeší aktuální stav implementace NIS2 v České republice.

 

Daniel Hejda je spolumajitelem firmy Cyber Rangers s.r.o., která se zabývá kontrolou bezpečnosti v IT a OT prostředí. Daniel je red teamer, výzkumník, sociální inženýr a bezpečnostní konzultant s více jak 15 lety praxe v oblasti IT technologií a 5 let v oblasti technologií OT. V rámci své činnosti se zabývá nejen audity, poradenstvím a testováním, ale také přednášením na předních českých konferencích. Mezi hlavní činnosti v oblasti bezpečnosti patří penetrační testování, sociální inženýrství, zpravodajská činnost a výzkum kybernetických útoků nejen státem sponzorovaných skupin (APT). Daniel je držitelem certifikací CEHv10, eWPTv1, COMPTIA Pentest+, PECB ISO27001 Lead Auditor, C|OSINT, MCSE, MCSA, MCSD a je také držitelem prestižního ocenění Microsoft MVP pro Cloud and Datacenter Management a přispěvatelem komunity CIS Security Benchmarks.

 

Jindřich Kalíšek je advokátem specializujícím se na kybernetickou bezpečnost a ochranu osobních údajů a soukromí na internetu, právo nových technologií (především na problematiku softwaru, cloudových služeb a e-commerce) a duševního vlastnictví. Působí jako zapsaný mediátor se specializací na spory z vývoje a implementace softwaru a spory z práv duševního vlastnictví a také jako pověřenec pro ochranu osobních údajů. Jindřich poskytuje právní poradenství komerčním i neziskovým organizacím (herním společnostem, dodavatelům energií, poskytovatelům služeb v e-commerce a dalším) v oblasti ochrany informací (osobních údajů, obchodních tajemství a důvěrných informací), kybernetické bezpečnosti, elektronické identifikace a služeb vytvářejících důvěru a s vymáháním práv z duševního vlastnictví. Je členem Sekce České advokátní komory pro IT a GDPR, Spolku pro ochranu osobních údajů, ČIMIB a Pověřencem roku v soukromém sektoru za rok 2019.

 

Michal Beneš je zástupcem společnosti system boost a.s. V oblasti IT a kybernetické bezpečnosti se pohybuje již více jak 19 let. V rámci své poradenské praxe se zaměřoval na implementaci informačních systémů, digitalizaci, audity IT a kybernetické bezpečnosti a Business Continuity Management. Michal je soudním znalcem v oborech Kybernetika a Ekonomika.

 

Robin Bay je zástupem společnosti FORTINET. Robin Bay pracuje jako technik v oblasti bezpečnosti od roku 2000. Řešil audity sítí, bezpečnostní incidenty u zákazníků v rámci incident response nebo školil etický hacking a bezpečnostní produkty v největších firmách Evropy.

Příloha
Adresa události:

Mapa:
Pořadatel:

SOVAK ČR
Adresa: Novotného lávka 200/5, Praha 1
Telefon:727915325
E-mail:doudova@sovak.cz

Podrobnosti

Datum:
5. října
Čas:
10:00 - 14:00
Webová stránka:
https://www.sovak.cz/cs/akce/klicova-opatreni-v-oblasti-kyberneticke-bezpecnosti

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down