03.05.2016 | 11:05

Tradiční sortiment i silničářské speciály

Stalo se již skálopevnou tradicí, že ve středu a čtvrtek každého posledního dubnového týdne ožívá areál společnosti Agrico, s. r. o., u vlakového nádraží v Týništi nad Orlicí návštěvníky lačnícími po zemědělské, komunální, lesní a zahradní technice. Nejinak tomu bylo letos 27. a 28. dubna, kdy se tady konaly další prodejní a výstavní dny. Ze zájmu veřejnosti neubral ani nedávný veletrh Techagro.

Z komunálních strojů převažují traktory a žací stroje Kubota. V nabídce firmy Agrico najdeme také přípojné nářadí různého druhu pro „komunál“, drobné zemědělce, sadaře a vinaře od dalších výrobců. Důležitou součástí sortimentu jsou mulčovače Müthing a sněhové radlice, kartáče, frézy a sypače Agrometall.

„Naší jedničkou v sekání menších zelených ploch jsou žací traktůrky od společnosti Seco Group. Nabízíme kompletní sortiment od hobby až po profi stroje. Významnými odběrateli jsou obce, města a jejich technické služby. Jde o velice kvalitní techniku, v jejímž prodeji jsme v regionu již zavedení. Za rok prodáme okolo padesáti traktorů se sběrem a samojízdných mulčovačů,“ prozradil nám Martin Falta z firmy Agrico.

Společnost vyhrála zakázku od Správy a údržby silnic Hradec Králové na dodávku tří traktorů – speciálů s nářadím pro údržbu okolí komunikací. Zvítězily Zetory, konkrétně modely Forterra 150 HD, které v Agricu oděli na míru podle požadavků odběratele.*

Celý text najdete v Komunální technice 6/2016