Stroje Bobcat na veletrhu GaLaBau 2024: prezentace u stánku i v demo zóně

Na veletrhu GaLaBau 2024 v německém Norimberku, který se koná od 11. do 14. září 2024, představí Bobcat rozsáhlou nabídku inovativních i osvědčených výrobků pro terénní úpravy, města a obce, zahradnické práce a mnoho dalších oborů. K dispozici bude také speciální předváděcí demo zóna, ve které si návštěvníci budou moci klíčové stroje vyzkoušet.

Na tomto předním mezinárodním veletrhu zahradní a krajinářské architektury a venkovní výstavby se představí zhruba 1000 vystavovatelů a až 60 000 návštěvníků.

Pestrý výčet techniky

Návštěvníci stánku Bobcat č. 332 v hale 7 si budou moci prohlédnout stroje vyvinuté pro terénní úpravy a údržbu zeleně. Patří sem smykem řízené a kompaktní pásové nakladače, minirypadla, teleskopické manipulátory, kompaktní kolové nakladače, zařízení pro lehké hutnění, generátory a speciální příslušenství a technika pro použití v lesnictví.

Předváděcí zóna nabídne příležitost seznámit se s nejnovějším vývojem výrobce ještě lépe, a to sledováním ukázek nebo možností vyzkoušet si stroje rovnou osobně. K dispozici zde bude minirypadlo E27z, kompaktní kolový nakladač L95 a kompaktní pásový nakladač T76.

Jan Moravec, viceprezident pro produkty, Bobcat EMEA, říká: „Nejvyšší model z řady kompaktních kolových nakladačů L95 nabízí největší výkon i nosnost, zvýšený komfort obsluhy včetně intuitivního ovládání pro snadné použití a nejširší všestrannost díky pokročilým možnostem ovládání příslušenství. Kromě toho je vybavený nejnovějšími vylepšeními na základě zpětné vazby od našich zákazníků. Ideální je pro širokou řadu různých aplikací. Navíc disponuje rychlostí jízdy 40 km/h pro snadnou přepravu a vyšší efektivitu práce.

Nakladač pro náročnou práci

Bobcat vyvinul stroj T86 pro široké použití na mnoha typech aplikací v oboru úprav terénu. Pásové nakladače jsou spolehlivými partnery, zejména pro práci na velmi stísněných prostorech. Nabízejí výjimečné možnosti řízení, intuitivní ovládání, silnou trakci, větší dosah a mimořádný komfort, to vše v jednom stroji.

Funkce Super Flow u modelu T86 zaručuje vynikající funkčnost i při použití nejnáročnějších příslušenství a dostatečný výkon pro nejtěžší aplikace. Mezi oblíbená příslušenství stroje T86 patří půdní vrták, křovinořez, rotavátor, zhutňovač výkopů a zejména výkonný lesnický mulčovač Bobcat.

Minirypadlo do omezených prostorů

Minirypadlo E27 se dokonale hodí na práci ve stísněných prostorech, protože i s volitelným těžkým protizávažím má převis pouhých 280 mm. Díky tomu je ideálním nástrojem pro náročné aplikace, kde je třeba upřednostnit výkon a přepravitelnost před kompaktností.

Příkladem příslušenství stroje E27 je hydraulický svěrák Bobcat, s nímž lze přesně zvedat, přemisťovat a pokládat různé předměty a materiály. Při jeho použití spolu se lžící na čištění příkopů je možné snadno odstraňovat objemné předměty, jako jsou pařezy či kusy betonu. Hydraulický svěrák je ideální pro manipulační a odklízecí práce.

Generátory pro mobilní napájení

K vidění bude v Norimberku také nový generátor Bobcat PG40. Tato souprava představuje významný krok vpřed v oblasti mobilního napájení a poskytuje různé výhody, jako je volitelný podvozek pro snadnou přepravu a systém řízení nízké zátěže Liquid Heat, který snižuje prostoje a zajišťuje provoz bez obav.

motorem D24 Stage V navazuje tento ekologický model na úspěch svých předchůdců nabídkou kombinace vyššího výkonu a nižší spotřeby paliva.

***

Stroje u expozice Bobcat: minirypadla (E19, E60, E10e, E27), teleskopický manipulátor (TL25.60), generátor (PG40), malý kloubový nakladač (L28), kompaktní kolový nakladač (L85), smykem řízený nakladač (S450), kompaktní pásové nakladače (T450, T86), pásový mininakladač (MT100), hutnicí stroje (R60, HP65.85), sekačky s nulovým poloměrem otáčení (ZT2000, ZT6000).*

Technika v předváděcí zóně: minirypadlo (E27z), kompaktní kolový nakladač (L95), kompaktní pásový nakladač (T76).

Foto archiv/Bobcat