16.11.2018 | 08:11

Skautské buď připraven se vyplatí

Skoro by se zdálo, že nás v posledních letech chladné a „sněhové“ zimy opustily. Bylo by však pošetilé se domnívat, že bílá zima je jen pouhou vzpomínkou na dětství a minulost. Je třeba mít na paměti, že i nadále se naše země nachází ve středním pásmu Evropy, kde může zima přijít ze severu a možná i tak silně, jak bychom nikdy nečekali.

Nenechme se tedy překvapit a buďme připraveni raději na tu horší variantu se sněhovými závějemi a ledovými plotnami.

Většina provozovatelů příslušné úklidové techniky se na zimu dozajista připravuje. Probíhají poslední kontroly a plánuje se využitelnost nástaveb pro zásahy v terénu. Složitější je to pro ty organizace, které zajišťují údržbu měst a obcí v horách a podhůří, kde se zima projevuje dříve a silněji. I v nížinách, a o to je to pak větší překvapení, dokáže zima potrápit. Je tedy dobré být opravdu připraven a hlavně vybaven raději více nežli méně.

Dvě nosné značky

Přes 25 let svého působení na trhu zajišťuje firma Auto SAS s. r. o. prodej a servis komunální techniky. Vozidla Multicar a úklidové stroje Hako jsou nejznámější a nejdéle působící. Kdo nezná vozidla Multicar řad M25 a M26 a neprovozoval je se zimní výbavou, jako by nebyl. Někdo by mohl namítnout, že je to historie a minulost. Omyl.

I přes příliv nové a výkonnější techniky mají uvedené stroje svoji tradici, jméno, jsou to vozy, které nezklamou, o něž se můžeme opřít. „Multikáry“ jsou i přes svůj věk neodmyslitelnou součástí mnoha technických služeb a obecních úřadů. Jde o jednoduché a velmi spolehlivé stroje, které navíc může řídit člověk pouze s řidičským oprávněním skupiny B.

Samozřejmě i výrobce vozidel Multicar pokračuje ve vývoji a výrobě. Auto SAS tak nabízí ve východních Čechách nové produkty jako je Multicar M27 Compact a řady vozů Multicar M29 a M31.

Nejinak je tomu na trhu s úklidovými stroji značky Hako pro celoroční využití – od zametání, čištění, vysávání až zimní údržbu. Hlavně nové modelové řady Hako Citymaster 600, 1250 a 1600 mají široké využití, a to především v městských zástavbách při úklidu chodníků a místních komunikací.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2018)