S důrazem na odpadové hospodářství

Již v roce 1974 se začala psát historie Technických služeb města Blatné (dále TSMB), které byly založené před téměř padesáti lety jako příspěvková organizace tehdejšího MěstNV Blatná. V roce 1994 se podnik přetransformoval na společnost s ručením omezeným se 100% majetkovou účastí města. Hodnota obchodního podílu činí přes 27 milionů korun.

„Společnost, která poskytuje služby zhruba 6600 obyvatelům Blatné a přilehlých obcí, se dělí na čtyři střediska, a to Odpady, které zahrnuje svoz veškerého, tedy především komunálního a tříděného odpadu, provoz skládky, sběrných dvorů a kompostárny. Středisko Byty má na starosti správu bytového fondu a nebytových prostorů v majetku města včetně tepelného hospodářství se dvěma kotelnami. Zabývá se také rozúčtováním služeb a výběrem nájmů. Středisko služeb se stará o celoroční úklid komunikací, údržbu městské zeleně, dopravního značení a veřejného osvětlení, správu veřejných záchodků, věžních hodin, kašny a v sezóně o plovárnu. K tomu přistupují drobné stavební a zemní práce a doprava. V případě volných kapacit pomáháme jiným subjektům jako jsou obce, podniky a soukromé osoby. Čtvrté středisko Pohřebnictví provozuje pohřební službu, smuteční obřadní síň, krematorium a pečuje o hřbitovy. Máme kolem čtyřiceti stálých zaměstnanců. V sezóně se počet navyšuje o dalších deset pracovníků, kromě jiného také pro zajištění provozu letní plovárny, kterou jsme před deseti lety kompletně zrekonstruovali,“ uvítal nás jednatel TSMB Ing. Pavel Srb.

(Celý příspěvek najdete v Komunální technice 1/2023)*