14.09.2016 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prosévací stroje hned v několika variantách

Privatizací STS Český Brod vznikla v roce 1993 firma NOVER. Od svého založení se zabývá výrobou prosévacích strojů na prosévání zeminy a substrátů a její produkty jsou vhodné i pro zpracování dalších komponentů, jako je například drcená izolační vata, písek, sklo a podobně.

Jak uvedl obchodní ředitel firmy Ing. Ladislav Farda, v České republice pracuje především v provozech větších zahradnictví a středních kompostáren zhruba stovka prosévacích strojů NOVER. „V jejich výrobě jsme vlastně navázali na tradici strojů, které vyráběla STS Český Brod již před čtyřiceti lety. A vím o případech zařízení, jenž slouží svým uživatelům doposud. Naše firma se ovšem nevěnuje pouze výrobě prosévacích strojů. Zabýváme se též opravami chladících agregátů a kompresorů a zajišťujeme výrobu potřebných náhradních dílů. Firma se sídlem v Českém Brodě momentálně zaměstnává jedenáct lidí a obchodně působíme především na tuzemském trhu,“ představuje Ladislav Farda stručně společnost NOVER.

Vsadili na jednoduchost

Konstrukce prosévacích zařízení proběhla za léta výroby bohatým technickým vývojem. „S roky praxe a s připomínkami uživatelů pracujících s námi vyráběnou technikou jsme se postupně vrátili k co nejjednodušším technickým řešením. Na našich prosévačkách prakticky nenaleznete elektronické prvky náchylné k poruchám v prašném pracovním prostředí. Nepoužíváme ani žádné hydropohony, takže při provozu nehrozí úniky provozních kapalin. Některé dříve používané technické prvky se v praxi neosvědčily, kupříkladu u čisticích kartáčů jsme se vrátili k mechanice. Vzhledem k povinnosti zakrytování rotačních čisticích kartáčů u nich docházelo k namotávání zbytků provázků a fólií, proto raději používáme rovné čisticí kartáče, či rotační umístěné na třídicím bubnu. Třídicí síta prosévacích bubnů jsou konstruována z vysekávaného plechu, jelikož drátěné bubny se více zanášely. U bubnové prosévačky navíc není buben ideálně kulatý. Naše konstrukce mírně oválného bubnu způsobuje větší vibrace a prosévání materiálu je tak kvalitnější. Bubny se pohybují na čtyřech kladkách jištěných čepy, z nichž každá má únosnost 1200 kilogramů, jde tedy o velice bytelné zařízení. Násypky materiálu vytváříme v optimálních zvolených rozměrech, které zohledňují možnosti nakládání zpracovávaných surovin podle potřeb uživatelů a jejich manipulační techniky,“ přibližuje Ladislav Farda základní technické vlastnosti vyráběných prosévacích strojů, jejichž pohon je řešen elektromotory.

Více v časopisu Komunální technika 9/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down