19.12.2017 | 07:12

Prodej traktorů Seco letos vzroste téměř o pětinu

Tradiční jičínský výrobce žací techniky uvede v prosinci na trh inovované modely profesionální řady Starjet. Desítky technických vylepšení významně zvýšily výkonnost i životnost strojů a jejich celkovou technickou úroveň.

Přibližně 8900 malotraktorů dodá v roce 2017 na tuzemský a zahraniční trhy akciová společnost Seco GROUP Jičín. Oproti loňským 7582 prodaným kusům to představuje 17procentní meziroční nárůst. V současnosti tak firma ovládá třetinu tuzemského trhu s žací technikou a je největším výrobcem tohoto sortimentu u nás.

Informoval o tom vedoucí prodeje pro Českou republiku a Slovensko Petr Fischer s tím, že na tuzemských tržbách se 45 procenty podílejí traktory pro majitele soukromých zahrad a pozemků. Stejný podíl mají dodávky traktorů Seco komunálním službám měst a obcí a zbývající část strojů na českém trhu odebírají pro údržbu svých travnatých hřišť sportovní kluby.

„V podstatě celé bezmála pětinové meziroční navýšení prodeje se letos odehrává na českém trhu. Zájem o naši žací techniku však stoupl, a to několikanásobně, také třeba v Polsku. Zatímco loni jsme tam dodali 150 traktorů, v tomto roce u našich severních sousedů prodáme až 900 strojů,“ říká Petr Fischer.

Více v časopisu Komunální technika 12/2017.