29.06.2015 | 12:06

Pro jednoosé pomocníky se najde práce v létě i zimě

Již od roku 1991 poskytuje svoje zahradnické služby firma Knotek & Veselka. Působí ve dvou samostatných komplexně vybavených střediscích v Roudnici nad Labem a Štětí a zabývá se především péčí o veřejnou zeleň, realizacemi zahrad a jejich údržbou, parkovými úpravami, automatickými závlahami, sadovnickou činnostíi a v zimních měsících navíc pomáhá se zimní údržbou komunikací. Jak v létě, tak při zimní údržbě pomáhají mimo jiné dva jednoosé malotraktory BCS 740, jejichž výhradním dovozcem na český trh je společnost SOME Jindřichův Hradec.

Středisko v Roudnici nad Labem zaměstnává osm stálých pracovníků, ke kterým v letních měsících pravidelně přibývá dalších deset. Obdobně je tomu i ve druhém středisku, které má své sídlo ve Štětí.

Pátým rokem pracují v Roudnici nad Labem dva jednoosé malotraktory BCS 740. Kromě adaptérů vhodných pro zimní údržbu komunikací a již zmiňované prstové žací lišty je k dispozici agregace s rotavátorem či rotačními bránami. „Jde jednoznačně o spolehlivou techniku, s jejíž prací jsme zatím plně spokojeni. Jednoduché stroje obsluha velice dobře zvládá a hravě si poradí i s jejich pohodlnou pravidelnou údržbou, která nevyžaduje žádné speciální úkony. Za celou dobu, co stroje BCS 740 využíváme, jsme u nich nenarazili na závažnou závadu a to, bohužel, nemají svoji stálou obsluhu a pracují s nimi různí zaměstnanci podle momentální potřeby,“ pochvaluje si Pavel Veselka flexibilitu i spolehlivost jednoosých nosičů.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2015