Příkopová ramena pro všechny nosiče

Za poslední rok rapidně vzrostla obliba techniky na údržbu zeleně rakouské značky Quivogne. Patří k nim také příkopová ramena Jump. Díky značné variabilitě je lze agregovat s těmi nejmenšími komunálními traktory, již od výkonu 22 k.

Toto řešení ocení každý poskytovatel služeb, obec, město, podniky povodí či údržby silnic, ale také zemědělské společnosti a farmáři. Zkrátka všechny subjekty, které potřebují udržovat příkopy, okolí silnic, cyklostezek, rybníků, řek, polí a faremních areálů.

Vybere si každý

Výrobce nabízí široký výběr: od nejmenších příkopových ramen Jump GS s dosahem do vzdálenosti 2,5 m od středu nosiče, až po nejrobustnější třídu Jump RH s dosahem až do 7,5 m. Na údržbu břehů řek jsou ideální modely Jump RT s teleskopickým výsuvným ramenem, která dosáhnou až 5 m pod úroveň terénu. Pro snadnější, přehlednější a komfortnější práci je možné využít čelní agregaci s modely Jump BF, které jsou uzpůsobeny tak, aby měla obsluha lepší přehled při práci ve směru jízdy.

Všechna příkopová ramena Jump mají pohon od vývodového hřídele. Uživatel si může vybrat i pohon prostřednictvím hydraulického okruhu nosiče. Při této variantě se doporučuje osadit rameno chladičem oleje. Chlazení je vhodné i v případě náročnějších celodenních prací.

Plovoucí poloha standardem

Veškerá příkopová ramena Jump mají v základní výbavě plovoucí polohu žací hlavy s výškově stavitelným opěrným válcem, o který se hlava při práci opírá a přesně tak kopíruje terén, po němž se pohybuje. Ovládání všech funkcí u menších modelů je řešeno pomocí pák a táhel – samozřejmě z kabiny. U větších modelů je v základní výbavě elektrohydraulický rozvaděč s joystickem pro jednodušší a komfortnější práci. K menším typům ramen je možné tento joystick dokoupit jako doplňkovou výbavu.

Žací hlavy lze kombinovat se všemi řadami příkopových ramen. Pracovní záběr se pohybuje od 60 do 125 cm. Ve standartu má každý model reverzní chod otáčení rotoru. Pro bezpečnou práci především v okolí komunikací jsou ramena Jump vybavena světelnou rampou.*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2021)