05.12.2023 | 12:12

Prehliadka techniky priniesla komunálnych pomocníkov do každého ročného obdobia

Ďalší celoslovenský kongres ZOVP SR máme za sebou. Na vonkajšej ploche hotela Park v Dolnom Kubíne nás privítala bohatá prehliadka komunálnej techniky a poobedie tak patrilo „živej“ výstave a priateľským rozhovorom medzi komunálnymi pomocníkmi. Generálnym partnerom snemu bola spoločnosť Bestrent a partnermi spoločnosti Redox a GX Solution.

Združenie organizácii verejných prác Slovenskej republiky (ZOVP SR) má za sebou ďalšie úspešné podujatie, tentokrát celoslovenský jesenný kongres, ktorý sa konal v dňoch 17. – 18. októbra 2023 v hoteli Park v Dolnom Kubíne. Príjemné miesto ponúklo okrem reprezentatívnych priestorov či dobrého jedla aj skvelý vonkajší priestor na prehliadku komunálnej techniky. Program snemu bol opäť zaujímavý a ponúkol aj niekoľko prednášok, napríklad o prenájme stavebných strojov, monitoringu zberu nádob na odpad, o aktuálnej situácii v OH ČR či leasingu komunálnej techniky. Kongresy ZOVP SR sú pre jeho členov vždy veľmi plodným podujatím, pretože okrem nových informácií o aktuálnom dianí na Slovensku, sú tu široké možnosti nadväzovania spoluprác, stretnutia so zástupcami samospráv, ale i s vystavovateľmi a výrobcami produktov pre výkon  prospešných služieb pre mestá a obce.

Zaujímavé prednášky

„Už ako býva zvykom, jesenné kongresy združenia bývajú stanovené pre odborné prednášky na rôzne témy. Predpoludním  v programe Kongresu ZOVP v Dolnom Kubíne dominovali odborné prednášky a prezentácie rôznych firiem. Prednášala partnerská spoločnosť snemu BESTRENT  s.r.o., ktorá je nadnárodnou spoločnosťou poskytujúcou prenájom a predaj stavebnej mechanizácie a príslušenstva nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, v Chorvátsku, v Slovinsku, Maďarsku a v Gruzínsku.  Hovorili o výhodách prenájmu - je to šetrenie  nákladov na obstarávanie strojov, opravy a údržbu, skladovanie. S ohľadom na situáciu na trhu, ako sú nevýhodné alebo vysoké úrokové miery pre bankové pôžičky a lízingy, je to veľmi zaujímavé riešenie , pri ktorom dominuje flexbilita prenájmu, finančné prostriedky sa neviažu do fixných nákladov, lepšia kontrola nákladov a rozpočtu, rozloženie platieb nájomného na dlhšie obdobie a v neposlednom rade je to minimalizácia rizík,“ opisuje Ing. Kristína Priesterová zo sekretariátu ZOVP SR.

Výstava komunálnej techniky

Súčasťou kongresu ZOVP SR boli prehliadky vystavovateľov ako v interiéri, tak aj na vonkajšej ploche. Medzi vystavovateľmi komunálnej techniky sa predstavili napríklad spoločnosti Kärcher, G – Technik, Redox, Kobit, Everlift, Gekkon, Elte GPS, Volvo, Fornal, Hyca, TS motory, GX Solution, Hannes, ITTEC a mnohí ďalší.

(celé znenie článku nájdete v Komunálnej technike 11 - 2023)