08.10.2024 | 08:10

Početná flotila elektrických nákladních vozidel pro svoz odpadu

Řecká města Atény a Soluň objednávají 89 vozidel FUSO eCanter s nástavbami od firmy KAOUSSIS pro svoz odpadu v městském prostředí. Vozidla na svoz odpadu s technologií rotačního bubnového hutnění slouží především ke svozu organického odpadu v metropolitních oblastech. Od listopadu se předpokládá nasazení 40 vozidel s celkovou hmotností 8,55 t. Dokončení celé dodávky se očekává v průběhu příštího roku. Objednaná vozidla mají střední velikost baterií s kapacitou 82,6 kWh a dojezdem až 140 km.

Model eCanter nové generace je ideálním vozidlem pro svoz odpadu všude tam, kde je málo místa. Florian Schulz, vedoucí prodeje, marketingu a zákaznických služeb společnosti FUSO Europe, to shrnuje takto: „Díky kompaktním rozměrům a vysoké nosnosti podvozku se elektrický eCanter ideálně hodí pro firmy na svoz odpadu, které působí v úzkých uličkách. Vozidlo je navíc lokálně bez emisí a tiché, což umožňuje svoz odpadu v brzkých ranních hodinách v hustě obydlených oblastech. Díky tomu je zvláště vhodný pro komunální aplikace.“

Řecký výrobce nástaveb KAOUSSIS investoval výrazně do vývojových prací na nástavbě pro elektrické nákladní vozidlo, aby obyvatelé mohli v budoucnu těžit z tichého svozu odpadu. Nástavba nákladního automobilu je první svého druhu pro plně elektrický eCanter a splňuje všechny technické předpisy pro provoz vozidel na likvidaci odpadu se stojícím personálem na stupačkách.

Více v časopisu Komunální technika 10/2024.*