06.06.2019 | 06:06

Novinka pro komunál a údržbu silnic

Kompaktní, obratný, výkonný – to je moderní stroj FUß-TRAC 1600, novinka na českém trhu. Výrobce speciálních traktorů FUß, společnost Fuß Spezialfahrzeugbau GmbH má kompletní výrobu umístěnou v Německu. Místo původu tak záručuje preciznost zpracování techniky.

Před několika lety tato firma, působící dlouhodobě ve výrobě a prodeji techniky, představila speciální traktor – nosič nářadí FUß-TRAC (Fuss), který splňuje nejvyšší profesionální standardy. Výhradním dovozcem tohoto stroje pro Českou republiku a Slovensko se začátkem letošního roku stala mladá společnost KOMATEC s. r. o. zabývající se dovozem a prodejem komunální a silniční techniky. O podrobnostech jsme hovořili s jejím jednatelem Jaroslavem Maiem, za nímž stojí slušná řádka let z působení v oboru.

„Speciální traktor FUß 1600 se vyznačuje hned několika zajímavými řešeními. Jedná se především o výkonný pohon všech kol 4 x 4 a plnohodnotné řízení obou náprav včetně možnosti krabího chodu. Vysoké užitečné zatížení na obou nápravách a velmi široká škála přípojných pracovních zařízení z tohoto traktoru činí opravdový všestranný stroj jak pro komunální, tak pro silniční sféru. A co víc, ani zemědělství se FUß 1600 nezalekne a nabídne i zde mnoho zajímavých funkcí,“ uvedl Jaroslav Mai a pokračoval:

„Vysoce výkonné univerzální nosiče pracovních zařízení se staly nepostradatelnými pro práci v městech, obcích, technických službách a při údržbě silnic a dálnic. Kromě základních činností, jako například přepravy nářadí, stavebních materiálů a dalšího, umožňují také použití široké škály pracovního příslušenství. A právě k naplnění všech těchto potřeb byl FUß 1600 chytře a funkčně navržen.“

Traktorový speciál FUß 1600 nabízí pro práci a funkčnost jen ty nejlepší podmínky. Pohání ho výkonný čtyřválcový motor Deutz o výkonu 115 kW (156 k) a je vybaven bezestupňovou plynulou převodovkou CVT. Maximální rychlost činí 50 km/h. Díky této kombinaci je práce nejen komfortní a pro obsluhu velmi jednoduchá.

Při celkové hmotnosti 13 tun je užitečné zatížení náprav až 7 tun. Konstrukce traktoru FUß 1600 je velmi kompaktní, což se projevuje hlavně při agregovaných pracovních zařízeních, kdy má obsluha velmi komfortní výhled z kabiny a současně má pracovní adaptéry vpředu ve velmi krátké vzdálenosti od své pozice.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2019)