Nové univerzální nosiče pro celoroční údržbu chodníků

Firma Unikont Group s. r. o. jako vítěz soutěže na dodávku komunálních strojů obohatila strojový park společnosti Pražské služby a. s. (PSAS) o devět nových strojů typu Hako Citymaster 1650 včetně zimního příslušenství. Tyto stroje byly obratem zapojeny do úklidu metropole.

V PSAS používají stroje typu MC a zametače HAKO Citymaster od tohoto německého výrobce dlouhodobě a panuje s nimi maximální spokojenost. Kromě možnosti jejich všestranného využití si na nich uživatelé cení zejména provozní spolehlivosti.

Na podrobnosti jsme se zeptali Mgr. Zdeňka Záluského, Ph.D., MBA zodpovědného za technicko-výrobní odbor v rámci PSAS.

Můžete dodávku strojů konkretizovat? K čemu budete novou techniku využívat?

V rámci letošního investičního roku si naše společnost nově pořídila celkem devět komunálních strojů od společnosti Unikont Group. Konkrétně jde o univerzální chodníkové zametače Hako Citymaster 1650, které budeme nasazovat kromě klasického úklidu do boje se sněhovou nadílkou.

Stroje budou mít celoroční využití v rámci zakázky pro naše hlavní město. V případě spadu sněhu budou nasazeny do zimní údržby, v ostatních případech na zametání chodníků a pěších zón.

Čeho si nejvíc ceníte na univerzálních strojích Hako?

K hlavním přednostem kompaktních zametačů Hako patří jejich všestranné a celoroční využití, dále pak jejich relativně nízká hmotnost, což je velmi důležitý faktor při údržbě chodníků.

Další výhodou je jejich úzký průjezdní profil, který ocení obsluha zejména při údržbě chodníků, ale i dalších pro velkou techniku nepřístupných míst.

Co byste vyzvedl ohledně spolupráce s dodavatelem uvedené techniky?

Společnost Unikont Group je naším dlouholetým partnerem, a protože se v tomto případě stala vítězem otevřeného výběrového řízení na dodávku těchto strojů a ta proběhla bez problémů, mohli jsme dodané stroje obratem zapojit do městské zakázky.*

1 - Devět strojů předal letos v listopadu ředitel divize komunální techniky společnosti Unikont Group Ing. Jaroslav Hrouda (vlevo) Mgr. Zdeňkovi Záluskému, Ph.D., MBA, vedoucímu technicko-výrobního odboru Pražských služeb

2 a, b - Stroje jsou vybaveny taktéž nástavbami na zimní údržbu (sypač BBS 650, sněhová radlice PKV 130 a čelní válcový odmetací kartáč SZP 1300)