Nosiče náradia, ktoré kráčajú ruka v ruke s modernou dobou

Kompaktnosť, multifunkčnosť, výkon a nízke prevádzkové náklady  - to patrí medzi hlavné atribúty pre dokonalého pomocníka do samospráv a mestských podnikov, ktorého vedia využiť počas celého roka.

Vitra C 2.25 a Vitra  C 3.75

Kompaktné a flexibilné – také sú ideálne nosiče náradia na letnú a zimnú údržbu pre samosprávy - Vitra C 2.25 a väčší model C 3.75. Vitra C2.25 je najmenší model v rade a so silným podvozkom so šírkou iba 105 cm, kĺbovým spojením a 4wd je kompaktný a ideálny pre pracovný deň v tesnom mestskom prostredí. So silným a ekologickým motorom STAGE V tiež prispieva k dobrému životnému prostrediu bez zníženia výkonu. Hnacie ústrojenstvo Danfoss v kombinácii s komfortnou kabínou zaisťuje najvyšší výkon, ako aj jedinečné pracovné prostredie, kde hydraulický systém odpruženia „SilentCabin“ zaisťuje optimálnu stabilitu a účinne eliminuje hluk a vibrácie, čo spolu poskytuje pohodlné a efektívne pracovisko.

Vitra C 3.75 ohúri vysokým výkonom aj vysokým komfortom. Vitra C 3.75 je vybavená najnovším ekologickým motorom STAGE V s výkonom až 75 HP s o 30 % vyšším krútiacim momentom a nosnosťou 1670 kg. V kombinácii s kompletným hnacím ústrojenstvom Danfoss s jazdnými programami „EasyDrive“ sa sila a pohodlie naplno spojili do jedného. Komfortná kabína zaisťuje jedinečné jazdné a pracovné prostredie, kde hydraulický systém odpruženia „SilentCabin“ zaisťuje stroju optimálnu stabilitu a efektívne eliminuje hluk a vibrácie - celkovo poskytuje pohodlné a efektívne pracovisko, s automatickou klimatizáciou, jednoduchou obsluhou a dobrou vízie.

Oba tieto dánske nosiče náradia zaujmú ako dizajnom, tak i kompaktnými rozmermi, kĺbovým riadením, multifunkčnosťou či pohonom 4x4. Už na prvý pohľad vidieť výborný prehľad vďaka veľkým skleným plochám cez celú kabínu. Zakrivenie skla zaisťuje optimálnu viditeľnosť na prídavné zariadenia vpredu. Ako správne nosiče náradia ich je možné vybaviť viacerými prídavnými zariadeniami od sypača, radlice, cisterny na vodu, zametača až po kosačky so zberom či bez zberu. Môžeme ich teda považovať za skvelých celoročných pomocníkov.

Elektrický Boschung PONY  P 3.0

Elektrický nosič náradia od Boschung-u, ktorý je vhodný na letnú i zimnú údržbu – to je PONY P 3.0. Čo sa skrýva za jeho premysleným dizajnom? Inteligentný, všestranný, flexibilný, intuitívny, kompaktný, silný, odvážny a spoľahlivý, teraz poháňaný elektrikou. Pony P3.0 je výsledkom viac ako 50 rokov neustálej inžinierskej a vývojovej práce, ktorá transformuje Pony z roku 1970 z revolučného pracovného nástroja na najefektívnejšiu, udržateľnú a modernizovanú lepšiu verziu samého seba.

Pony P3.0, ktorý je plne poháňaný elektrickou energiou, bol navrhnutý tak, aby ponúkal maximálnu efektivitu po celý rok s viac ako 9 rôznymi typmi zariadení pri vypúšťaní 0 (nulových) emisií. Quick Switch System umožňuje kompletnú transformáciu viacúčelového nosiča len za 10 minút. Pony P3.0 je vybavený pohonnou jednotkou s pohonom všetkých kolies poháňanou štyrmi elektrickými motormi a poskytuje bezkonkurenčný výkon za všetkých poveternostných podmienok. Lítium-iónová batéria s kapacitou 54,4 kWh skonštruovaná spoločnosťou Boschung v srdci vozidla dodáva energiu všetkým motorom a systému a umožňuje celú zmenu práce len za 100 minút nabíjania. Transportná rýchlosť  je 40 km /h – ideálna pre vhodný nosič do mesta a predovšetkým pre nočnú prevádzku vďaka jeho tichému režimu.

„Boschung PONY P 3.0 je prvý elektrický nosič náradia predaný na Slovensku našou spoločnosťou KONNEX s.r.o . určený pre KPB – komunálne podniky Bratislava. Má minimálne prevádzkové náklady a nepretržité monitorovanie stroja výrobcom Boschung pomocou GPS, aj lokalizovanie chýb. Jeho veľkou výhodou je prevádzková doba pri zametaní na jedno nabitie až 8 – 10 hodín. Spomenúť si môžeme pohon kolies 4x4 na každom kolese elektromotor, výkonnú líthiovú batériu o výkone 54,4 kWH a integrovanú nabíjačku priamo v stroji, kde štandardná je o výkone : AC 6,6 kW ale dá sa za príplatok vybaviť i silnejšou nabíjačkou o výkone 22 Kw. Pre expresné nabitie je výborná externá nabíjačka SuperCharger, ktorá ponúka nabitie stroja do jednej hodiny. Táto rýchlonabíjačka 400V je 3 fázová a disponuje 10 m káblom so zástrčkou,“ vysvetľuje konateľ spoločnosti Konnex s.r.o. Michal Kováč. Výrobca ponúka aj možnosť zmeny farby kabíny bez príplatku na žltú, oranžovú, bielu alebo zelenú, poprípade inej farby za príplatok. Zaujímavá je i bohatá základná výbava ako vyhrievané čelné sklo, klimatizovaná kabína či vyhrievaná sedačka.

Boschung PONY P 3.0 s jeho novým predným a zadným systémom rýchleho prepínania môže byť pretváraný viackrát v ten istý deň a to časovo najefektívnejším a najľahším možným spôsobom. Výmena zariadenia sa vykonáva bez použitia akýchkoľvek pracovných nástrojov. „Spoločnosť Boschung má i špeciálny jednoúčelový zametač S 2.0 v rovnakej výbave ako je PONY P 3.0. Nedá mi nespomenúť 100 % autonómny zametací stroj, ktorý pracuje bez obsluhy a je ním BOSCHUNG Urban-Sweeper S2.0 Autonomous,“ dodáva Michal Kováč.*