Když se v komunálním sektoru řekne Energreen Projekt, vybaví se téměř každému v první řadě dodavatelé technologií na zpracování bioodpadů, do kompostáren, či vybavení sběrných dvorů. Neodmyslitelnou technikou ve zmiňovaných provozech jsou určitě traktory sloužící jako pohonné jednotky drticích a míchacích vozů, překopávačů, štěpkovačů, nebo pracující v agregaci s čelními nakladači a v dopravě. V portfoliu společnosti Energreen Projekt tedy nemohou traktory chybět. Zhruba dva roky se firma věnuje prodeji a servisu traktorů Solis.
Traktory vyráběné v pěti modelových řadách nenabízí firma samozřejmě pouze jako součást technologií do provozů kompostáren, v Olomouckém kraji jsou jejími zákazníky a uživateli indických traktorů také města a obce a jejich technické služby.
Traktory do celého světa
Výrobcem traktorů Solis je skupina Sonalika sídlící v indickém Novém Dillí. Jde o jednoho z největších a nejvýznamnějších asijských výrobců traktorů s pěti tisícovkami kmenových zaměstnanců, který již od roku 1969 spolupracuje s řadou významných celosvětových společností a traktory vyváží do celého světa hned pod několika značkami (např. Sonalika, Ceres, Landini). Značka Solis je určena pro traktory navržené a vyráběné specificky pro evropský a severoamerický trh a traktory s tímto označením sjíždějí z linky výrobního závodu v indickém Hoshiarpuru. Výrobní kapacita skupiny Sonalika dosahuje 80 000 traktorů za rok a technicky firma spolupracuje například s předním japonským výrobcem Yanmar, na jejích produktech bychom našli převodovky a nápravy Carraro, vstřikování Bosch či brzdy Wabco.
Generálním dovozcem traktorů Solis do České republiky a na Slovensko je společnost Zemi Building Machines se sídlem v Jindřichově Hradci a obchodní a servisní sítí pokrývající celé území ČR. Jedním z prodejců je právě společnost Energreen Projekt obhospodařující především region Olomouckého kraje a jeho blízké okolí.*
Více v časopisu Komunální technika 1/2017.