21.10.2014 | 12:10

MEWA staví nové prostory

Práce na nové budově MEWA v Praze - Horních Počernicích začaly symbolickým prvním výkopem. Stavbu zahájila Veronika Lipovská, jednatelka společnosti MEWA Textil-Service s. r. o. a její němečtí kolegové z centrály MEWA ve Wiesbadenu Uwe Schmidt a Manuel Neid. Na místě byl také zástupce developerské společnosti Tomáš Höfner.

„V následujících měsících zde vznikne nová, moderní infrastruktura, která má pro naši společnost velký význam,“ říká Veronika Lipovská a doplňuje: „Jedná se o důležitou a nezbytnou investici, která zajistí pokračování růstu společnosti také do budoucna. Stavbou našich skladových kapacit v Praze vytváříme dostatečný počet moderních a nových pracovních míst pro našich 47 pracovníků administrativy a logistiky.“ Nový firemní areál s rozlohou 8000 m² se nachází v městské části Horní Počernice. Náklady na stavební projekt o ploše 2100 m² činí okolo 4 mil. eur. Do nového sídla se přestěhují zaměstnanci společnosti MEWA Textil-Service s. r. o. již na jaře 2015.

Se 42 pobočkami v Evropě nabízí společnost MEWA pracovní a ochranné oděvy, čisticí utěrky, podložky na zachycování oleje, rohože, mycí stoly na součástky a ochranné pracovní pomůcky pod značkou „World Wide Work by MEWA“. V Evropě má MEWA 4700 pracovníků a okolo 170 000 zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu, řemesel a gastronomie. V roce 2013 dosáhla firma obratu 555 milionů eur. Na českém trhu je MEWA zastoupena již od roku 1995.*

Popisek:

Stavební práce na nové budově zahájili symbolicky Uwe Schmidt, Veronika Lipovská, Manuel Neid a Tomáš Höfner (zleva)

Kontakt:

MEWA Textil-Service s.r.o.