Především na dodávku plachtových hal se zaměřovala v době svého vzniku v roce 2009 společnost BEST-COVER s. r. o. se sídlem v Pacově. Od tohoto programu je i odvozen i její název (best cover = nejlepší zastřešení).
Plachtové haly si pro svou jednoduchost a rychlost realizace brzy našly své zákazníky především v zemědělství, ale i v oblasti zpracování a třídění odpadů je možno nalézt jejich široké uplatnění. Rovněž při řešení různých skladovacích prostor je tento systém velice flexibilní.
Plachtové haly
Haly jsou vyráběny ve standardizovaných rozměrech od rozponu šesti do 60 m bez vnitřní středové podpory, a to bez omezení vlastní délky haly. Materiál ocelové konstrukce je standardně žárově zinkovaný se speciální dodatečnou povrchovou úpravou, která zajišťuje maximální životnost celé konstrukce.
Jako opláštění je využívaná třívrstvá plachta s označením DuraWeave s ochranou proti UV záření. Materiál plachty a jeho speciální povrchová úprava zajišťuje dokonalou pevnost materiálu a výrobce ji dodává s patnáctiletou zárukou. Plachta je certifikována a testována požární zkušebnou pro využití na našem trhu podle platných předpisů (třída reakce na oheň B, rychlost šíření plamene is=0,00 mm/min).
„Díky vlastní konstrukci a technologii výroby jsou tyto haly lehké a jednoduché pro zakládání a řešení spodních staveb. Haly do šířky 10 až 12 metrů lze kotvit přímo do rostlého terénu bez potřeby pevných základů, vždy ovšem záleží i na terénu a podloží místa stavby. Vzhledem k variabilitě a možnostem systémů je snadné se přizpůsobit požadavkům investora a zvolit tak optimální typ a velikost haly. Takovou stavbu je možno realizovat za zlomek času oproti klasickým halám,“ vyzvedl výhody jednatel firmy Best-Cover Ctirad Fák a pokračoval:
„Největší výhodou těchto hal je ovšem přirozené pronikání denního světla plachtou DuraWeave, která má rovněž schopnost odrážet teplo, což v praxi znamená, že v letním období nedochází k přehřívání uvnitř objektu a současně v zimě má hala lepší schopnost udržet teplo uvnitř. Samozřejmě propouštění přirozeného světla znamená i úsporu energie ušetřené za dodatečné osvětlení. Další výhodou tohoto systému je nezaměnitelná atmosféra a klid díky tomuto způsobu opláštění, které tlumí všechny zvuky a rázy a přispívá k maximální pohodě pro pracovníky.“
Zametací technika
Dále společnost BEST-COVER do své nabídky zařadila zametací stroje, které lze využít v komunálních službách, ale i v soukromém sektoru pro zametání ulic a chodníků, kolem budov, domů i k odklízení sněhu. Tato technika najde uplatnění také u sportovních areálů k úklidu prostranství či tenisových kurtů.
„Zametací zařízení je vybaveno radiálním kartáčem o různých velikostech s možností elektropohonu či pomocí spalovacího čtyřtaktního motoru Honda. Radiální kartáče mohou být jako ruční zařízení nebo součást samochodného stroje pod názvem CM2. Zametací adaptéry je možné dodat i pro připojení na traktor, smykové nakladače typu UNC nebo kloubové nakladače, pokud jsou vybaveny hydraulickým čerpadlem. Radiální kartáče lze vybavit či doplnit lištou na řádkování nebo sběrným košem,“ upřesnil Ctirad Fák.
Popisek:
Hala LBS 16 x 15 m stojí na ocelových stěnách, které jsou vyplněny štěrkem a kameny – bez pevných základů