27.03.2023 | 07:03

Globální strategie: kompresory, generátory a vysokozdvižné vozíky pod novou značkou

Doosan Bobcat, člen skupiny Doosan a přední světová značka v oblasti kompaktních strojů, v rámci nové globální strategie významně rozšiřuje portfolio produktů své značky Bobcat a vytváří tak nové obchodní příležitosti.

Doosan Portable Power (DPP), přední světový výrobce kompresorové techniky, mobilních generátorů a světelných věží, a Doosan Industrial Vehicle (DIV), dodavatel osvědčených strojů pro manipulaci s materiálem (například vysokozdvižných vozíků), budou nově nabízet své produkty pod značkou Bobcat.

„Bobcat je ikonickou značkou, která zahájila éru kompaktních strojů. Nyní ji představujeme v nové, ještě sebevědomější podobě,“ říká Scott Park, CEO Doosan Bobcat a navazuje: „Doosan Portable Power a Doosan Industrial Vehicle mají dlouhou tradici ve vývoji kvalitních produktů. Jejich začlenění dříve známých pod značkou Doosan do našeho Bobcat portfolia nám umožňuje dále rozšiřovat tyto produktové řady. Rozvíjíme tak naše podnikání a poskytujeme řešení našim zákazníkům, aby mohli snadněji dosáhnout svých cílů.“

Změna značek mobilních energetických zařízení a vysokozdvižných vozíků – dvou klíčových oblastí podnikání pro Bobcat – má dále posílit celkovou hodnotu značky, její známost na trhu a povědomí zákazníků o všech dostupných produktech. Tato změna sjednotí vnímání produktů Bobcat, které jsou nyní dostupné pro víc zákazníků a na více místech.

Produktové portfolio Bobcat doznalo v posledních pěti letech značných změn – došlo k jeho zásadnímu rozšíření. Během tohoto období firma uvedla na trh více strojů než dříve v celé své předchozí historii. Nabídku rozšířila o nové technologie, inovace a celé produktové řady, jako jsou například stroje pro údržbu pozemků zahrnující kompaktní traktory, malé kloubové nakladače, sekačky nebo stroje pro údržbu trávníků.

„Značka Bobcat dennodenně pomáhá čelit pracovním výzvám lidem na celém světě. Z velkých problémů pomáháme prostřednictvím našich strojů dělat menší,“ dodává Laura Ness Owens, viceprezidentka pro značku Doosan Bobcat a pokračuje: „Rozšířením značky do oblasti mobilních energetických zařízení a vysokozdvižných vozíků může nově Bobcat pomáhat ještě většímu počtu zákazníků a více způsoby než kdy dřív.“

Nová identita produktů DPP i DIV přinese výrazné designové a estetické změny, které budou v souladu se současnou podobou značky Bobcat. Zákazníci mohou novinky spatřit na klíčových světových veletrzích v březnu a dubnu 2023, například 25. až 27. dubna na veletrhu LogiMAT v Německu. Vysokozdvižné vozíky a mobilní energetická zařízení budou dostupné prostřednictvím rozsáhlé celosvětové sítě prodejců Doosan Bobcat a zůstávají i nadále součástí Doosan Group.

Značka Bobcat

Od roku 1958 umožňuje Bobcat lidem dosáhnout snadněji svých cílů. Jako přední světový výrobce kompaktních strojů je značka Bobcat hrdá na své dědictví plné inovací a pověst založenou na poskytování chytrých řešení pro nejnáročnější výzvy zákazníků. S podporou celosvětové sítě nezávislých prodejců a distributorů nabízí rozsáhlou řadu kompaktních strojů včetně nakladačů, rypadel, teleskopických manipulátorů, kompaktních traktorů, sekaček, příslušenství, dílů a služeb a dalších strojů.

O společnosti Doosan Bobcat

Doosan Bobcat se sídlem v jihokorejském Soulu je součástí skupiny Doosan Group. Tato přední globální korporace již více než sto let slouží zákazníkům a komunitám. V Dobříši v České republice má firma centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Dále je zde moderní závod včetně inovačního centra a dalších významných provozů.*

Foto archiv/Doosan Bobcat