23.04.2022 | 10:04

Firma Signify zveřejnila Zprávu o opatřeních v oblasti klimatu

Společnost Signify zůstala uhlíkově neutrální ve všech svých provozech, což je meta, které dosáhla v září 2020. Využívá tak 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů. Zhruba 61 až 64 % příjmů dosáhla z aktivit splňujících klimatická opatření, díky čemuž je na dobré cestě ke svému cíli: 72 % do roku 2025.

Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, zveřejnila svou vůbec první Zprávu o opatřeních v oblasti klimatu, která ilustruje pokrok, jehož firma dosáhla v oblasti klimatických opatření v rámci celého svého hodnotového řetězce. V prvním roce ambiciózního pětiletého programu udržitelnosti Brighter Lives, Better World 2025 je Signify na dobré cestě zdvojnásobit tempo plnění scénáře Pařížské dohody týkající se udržení oteplování pod hranicí 1,5 ᵒC.

Změna klimatu je jednou z nejdůležitějších výzev, kterým čelíme. Znečištění a nadměrná spotřeba rychle zvyšují emise skleníkových plynů a oteplují planetu alarmujícím tempem. Zpráva IPCC z roku 2021 stanovila katastrofální dopady zvýšených teplot. Tání ledovců zvyšuje hladinu moří, což ohrožuje lidská obydlí na pobřeží. Teplejší vody oceánů vedou k okyselování, což snižuje počet živočichů a vegetace. Vyšší teploty způsobují intenzivnější bouře, záplavy, silné sněhové srážky a delší a častější sucha. A snížená dostupnost pitné vody omezuje naši schopnost pěstovat potraviny a plodiny.

„V roce 2021 se svět oteploval rychleji než kdykoli předtím. Panuje všeobecný pocit neklidu, který volá po činech, nikoliv po slovech, abychom minimalizovali a odvrátili škody, které jsme my, lidé, planetě způsobili," uvedl Eric Rondolat, generální ředitel společnosti Signify, ve Zprávě o opatřeních v oblasti klimatu a pokračoval: „Pro společnost Signify to znamená, že musíme zesílit úsilí nejen v našich provozech, ale v celém řetězci, a pomoci všem zúčastněným stranám hrát roli při minimalizaci dopadů změny klimatu."

Podrobnosti najdete na webových stránkách.

Krátce o společnosti

Signify (Euronext: LIGHT) je světový lídr v oblasti světelných produktů pro profesionály a další užitatele. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích. Firma, která loni dosáhla tržeb 6,9 miliardy EUR a zaměstnává přibližně 37 000 lidí ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. V roce 2020 Signify dosáhla uhlíkové neutrality.*