13.06.2024 | 08:06

Dny otevřených dveří s prezentací nové značky

Již sedmým rokem působí na českém a slovenském trhu společnost KOMATEC s.r.o. Koncem dubna uspořádala ve svém areálu v obci Kly nedaleko středočeského Mělníka dny otevřených dveří a pro návštěvníky připravila několik novinek, které v letošním roce rozšířily nabízený sortiment techniky.

Firma se od svého založení zabývá prodejem, servisem a dodávkami náhradních dílů v oblasti komunální, silniční, zahradní a zemědělské techniky. Toto zaměření se nemění, avšak zajímavou proměnou prochází skladba nabízené techniky. Nynější široké portfolio zahrnuje techniku od ručního zahradního nářadí po špičkové výkonné profesionální stroje. Pro technické služby, obce a další subjekty působící v komunálním sektoru tak firma může nabídnout vhodné sestavy přímo na míru. Jde například o žací traktory, malotraktory s celou plejádou pracovních adaptérů, nakladače a řadu dalších speciálních strojů.

Před rokem se společnost KOMATEC s.r.o. stala přímým autorizovaným zástupcem a partnerem italského výrobce traktorů Antonio Carraro pro oblast Moravy. A jak si mohli všimnout také návštěvníci letošního ročníku brněnského mezinárodního veletrhu Techagro, kde mezi vystavovateli společnost KOMATEC s.r.o. nemohla chybět, portfolio traktorů obohatila další značka, která si v Brně odbyla svoji tuzemskou premiéru. Jde o indické kompaktní traktory TAFE, jejichž prodej byl již oficiálně zahájen.

Komplexní nabídka techniky

„U příležitosti dnů otevřených dveří bychom rádi ukázali komplexní sortiment strojů, které máme ve své nabídce. Několik značek v České republice zatupujeme jako výhradní dovozce a mezi stálice, které si svojí kvalitou již vybudovaly dobré jméno, určitě patří nakladače italského výrobce CAST Loaders. Kloubové i smykové mininakladače lze v mnoha variantách vybrat jak s dieselovým nebo benzinovým motorem, tak v elektrické verzi. Těší nás, že prodeje techniky této značky se v loňském roce zvýšily. Úspěšné jsou na trhu také traktory Antonio Carraro, s jejichž prodejem a servisem máme letité zkušenosti. Letos rozšířila nabídku těchto traktorů nová modelová řada s označením A. Vystavovaný traktor model AF 2.105 s výkonem motoru 100 koní se uplatní především v sadech a vinicích, ale také v komunální sféře. Rád bych zmínil také kompaktní samosběrný zametač FORT, který může svým uživatelům celoročně sloužit jako víceúčelový nosič nářadí a uplatní se mimo jiné například při zimní údržbě komunikací. Kromě toho, že u některých značek působíme na trhu jako výhradní či autorizovaní dovozci, pro část sortimentu fungujeme jako autorizovaní obchodní zástupci v regionu. Na tomto místě určitě stojí za zmínku spolupráce se značkami, jako jsou SECO Industries, VARI a STIGA,“ říká úvodem Jaroslav Mai, jednatel společnosti KOMATEC s.r.o.

Jak dále uvedl, firma KOMATEC s.r.o. kromě prodeje klade zásadní důraz na co nejkvalitnější zajištění servisních služeb. „Servis nezajišťujeme pouze výjezdy z našeho sídla v Klech, detašované pracoviště máme také na Moravě a odpovídající servisní zázemí mají i naši obchodní partneři v prodejní síti v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Kvalitní zajištění poprodejních služeb je jednou z našich hlavních priorit,“ zdůraznil Jaroslav Mai.

Nová značka na tuzemském trhu

Od jara letošního roku se stala společnost KOMATEC s.r.o. výhradním a autorizovaným dovozcem traktorů TAFE pro Českou republiku a Slovensko. Výstavní premiéru si traktory této značky odbyly v Brně a postupně vnikají nejen do povědomí potenciálních uživatelů. První stroje již našly svoje nové majitele a míří i do komunálního sektoru. Traktory s výkony motorů od 18 do 74 koní, brzy přibude i model s výkonem motoru 100 koní, pracují s mechanickými i hydrostatickými převodovkami a jsou dodávány ve verzích bez kabiny i s kabinou.*