12.07.2022 | 08:07

Den s Komwagem s vysokou návštěvností

V pátek 10. června 2022 se konal již čtrnáctý Den s Komwagem. Areál firmy v Perucké ulici zaplavily děti z mateřských a základních škol převážně z Prahy 2. Partnery akce byly i letos Městská část Praha 2 a společnost EKO-KOM.

I letos byla možnost prohlédnout si komunální techniku zblízka, děti se tak mohly posadit za volant svozového vozidla Mercedes-Benz Atego, chodníkového čistícího stroje Hako, čtyřkolky i velkého zametacího vozu.

Pozadu nezůstávala ani osvěta v oblasti odpadového hospodářství, o kterou se postaral EKO-KOM se svým Tondou Obalem. S popelářskou angličtinou si děti rozšířily nejen své jazykové znalosti, ale anglicky se naučily například i deset způsobů, jak každý den pomoci Zemi.

Připraven byl také bohatý zábavný program se spoustou soutěží. Děti si tak s sebou domů odnesly nejen nové zážitky, poznatky a dárky, ale třeba i malbu jedné ze čtyř malířek na svém obličeji. Nechyběl ani stánek městské části Praha 2 Čistá dvojka zaměřený na vzdělávání v oblasti životního prostředí.

V odpoledních hodinách program pokračoval akcí Sportovní den Městské části Praha 2 URBAN CHALLENGE KIDS s Komwagem. Areál pořádající společnosti i část nedaleké stráně se proměnil v běžeckou trať plnou překážek. Děti i dospělí mohli překonávat nástrahy pečlivě sestavené běžecké trati, kde bylo zapotřební překonat například palety, kontejner s pískem, podplazit se pod sítí či popelářským autem. Pro prvních 150 běžců bylo připraveno funkční triko zdarma. Zdarma pak byla i spousta dalších atrakcí v areálu firmy.

První závod odstartovala starostka Městské části Praha 2 Ing. Alexandra Udženija, ale během odpoledne tuto čestnou úlohu převzala olympionička Eva Vrabcová Nývltová.*