31.01.2022 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Budoucností úklidu jsou ekologické postupy

Pandemie covid-19 dostala otázku hygieny do centra pozornosti, a to jako preventivní opatření jistě zůstane i nadále. Bude možné pominout extrémní hygienická opatření, jako je nošení respirátorů a nanoroušek neustále při práci, ale zpřísněné nároky na hygienu a úklid pracoviště přetrvají.

 Mnoho subjektů před pandemií covid-19 tuto otázku často podceňovalo, ale nyní je již jasné, že profesionální řešení čistoty a hygieny se stane nutnou součástí firemní kultury. Lidé budou přikládat stále větší důležitost tomu, zda se cítí dobře a bezpečně i z hlediska toho, nakolik je jejich prostředí čisté. Zda se mohou spolehnout na to, že je pobyt na pracovišti, případně v obchodě nebo v jiné provozovně, neohrožuje ze zdravotního hlediska.

Očekávat lze i větší podíl úklidových řešení, která nejsou na bázi chemie. Během pandemie vzrostl výrazně zájem o čištění horkou párou, které je ekologickou alternativou chemickému čištění.

Ekologické parní čištění

Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale vysoká teplota spolehlivě zahubí běžné bakterie, inaktivuje některé viry, odstraní biologické i průmyslové nečistoty, a tím zlepší prostředí v kancelářích, obchodních či výrobních prostorech.

Výhodou páry jako čisticího prostředku je i to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat.

O ekologická řešení je zájem i u venkovního úklidu

Horká voda je stále více využívána i při venkovním úklidu. Pří hubení plevele roste zájem i o další ekologická řešení, jako je hubení plevele pomocí speciálního mechanického odstraňovače. Horká voda dokáže totiž zničit i kořeny plevele a jiných nežádoucích rostlin.

„Stále více lidí a firem si uvědomuje, že s plevelem lze bojovat i ekologickou cestou. A že například herbicidy, které jsou kvůli obsahu glyfosátu toxické, jsou pravděpodobně pro člověka karcinogenní a pro zdraví lidí při přímém kontaktu velmi nebezpečné. Tyto škodlivé látky se pak dostávají se do půdy, podzemních vod a následně do lidského organismu, kde mohou napáchat nevratné škody. I v tomto segmentu sledujeme nárůst prodejů ekologických řešení, která využívají horkou vodu, stejně tak zametacích strojů,“ říká Jan Dzúr ze společnosti Kärcher a dodává: „Při pravidelném zametání se totiž včas odstraní semínka, ze kterých by jinak vyrostl plevel. Zametání kvalitním zametacím strojem odstraní také zárodky nechtěné vegetace a ostatní materiál, který podporuje růst vegetace.“*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down