Špalíkování z Vysokého Mýta

Jasně, větve se dají osekat a kmen se dá rozřezat motorovou pilou. Nebo, pokud nejde o velké stromy, tak z nich můžete udělat štěpku. Jestli ale potřebujete dřevo na topení v kamnech, je nejrychlejší a energeticky nejméně náročné jej našpalíkovat některým ze strojů značky Jirbo.

Malá firma z Vysokého Mýta čítající pouhé tři lidi má na brněnském výstavišti malý stánek, ovšem o její velikosti promlouvají stroje, které vyrábí. Ať už z pohledu samotného nápadu zpracovat dřevo s co nejmenšími nároky na příkon nebo skutečnosti, že si své stroje sama vyvinula a úspěšně odzkoušela.*

Více v Komunální technice 5/2026

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.