Více než velkolepá oslava padesátin

Po tři dny sloužil koncem června areál výrobního závodu firmy Doppstadt v německém městě Calbe jako místo setkání odborníků z celého světa v oblasti životního prostředí, recyklace a zpracování odpadů. Zhruba 5000 hostů z 27 států navštívilo Doppstadt Expo, které se stalo největší prezentací produktů značky Doppstadt v Evropě v letošním roce. Firma tak více než důstojně oslavila 50 let od svého založení.

Kdo do Calbe vážil cestu, rozhodně nemohl litovat. V areálu o rozloze 22 hektarů si mohli návštěvníci v organizovaných skupinách v jednotlivých halách prohlédnout celý výrobní proces a na volných plochách vidět 100 strojů a zařízení z dílny pořádající značky. 40 strojů se představilo v komentovaných praktických ukázkách, a i když tato show trvala bezmála tři hodiny, pokaždé přitáhla téměř nevídaný počet diváků.

Firma Doppstadt oslavila svoje padesátiny vskutku stylově – pro letošek připravila téměř 50 inovací v podobě nových strojů, aktualizace technických řešení i koncepčních studií a vizí do budoucna. I v dalších letech tak může firma nabízet progresivní environmentální technická řešení.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2015