Vážení čtenáři,

zdá se, že poprázdninový neúprosný kolotoč prezentací, výstav a dalších alespoň těch větších předváděcích akcí se zhruba po šesti vypjatých týdnech začíná chýlit k letošnímu konci. Mohl by tedy nastat čas na jejich hodnocení.

Komunální techniky jsme za ty necelé dva měsíce viděli na různých místech republiky i mimo ni opravdu hodně, i když je třeba přiznat, že přespříliš technických novinek se na tuzemském trhu neobjevilo. Výrobci, ať již ti tuzemští nebo zahraniční, přicházeli spíše s menšími vylepšeními dosud vyráběných strojů nebo s doplněním dosud produkovaných a nabízených výrobních řad. Je to ovšem pochopitelné, jelikož nové technické prvky a technologie se rozhodně nerodí každý den a možná ani každý rok. Většina evropských producentů komunální techniky si tak své trumfy schovává na největší výstavní akce, kterými jsou bezesporu mezinárodní veletrhy IFAT, GalaBau, případně Demopark.  

Ale i bez prezentace převratných novinek byl na akcích ze strany potenciálních uživatelů o techniku solidní zájem. I když je situace na trhu vzhledem k mnohde omezeným financím a nejistotám v problematice dotací složitá, v podstatě jsme nenavštívili akci, jež by byla vysloveným propadákem. Pravda, ne zrovna všude se tísnily davy nadšenců, ale konkrétní zájemci z řad profesionálů se našli vždy a všude.

Samozřejmě, že naši redakci může těšit, že tomu tak bylo i na Dnech zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě, byť nás jako pořadatele v prvním půldni počasí, ostatně jako již tradičně, pořádně prověřilo. Ale, jak se ukázalo, všechno zlé může být někdy i k něčemu dobré. Alespoň se stroje mohly předvést a ukázat své kvality i ve ztížených podmínkách. A nakonec se dostavilo i kýžené slunečné počasí…

Pátému ročníku této dvoudenní předváděcí akce budeme věnovat zvláštní přílohu, jež bude vložena do prosincového čísla a měla by být uceleným přehledem o celé plejádě takřka čtyř desítek vystavovatelů.  

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *