V Týništi s rozšířenou nabídkou

Koncem dubna uspořádala ve svém areálu v Týništi nad Orlicí výstavní dny společnost Agrico. Jak již z názvu firmy vyplývá, její zákazníci se rekrutují především z řad zemědělců. Nicméně ani komunální technika není rozhodně odstavena na vedlejší koleji nedalekého nádraží.

Během dvoudenní akce se v Týništi vystřídala slušná řádka návštěvníků a o zájemce o komunální techniku mezi nimi rozhodně nebyla nouze. Prodejní a výstavní dny navštívila téměř tisícovka zájemců o techniku. Ti si mohli prohlédnout více než stovku zemědělských strojů a zhruba třicet souprav vhodných pro komunální využití.
„Ze strany zástupců obecních úřadů a technických služeb je cítit velký zájem o renovaci techniky, kterou využívají dosud. Nicméně do nových strojů investují města a obce s rozvahou, jelikož finance jsou při rozhodování o nákupu prioritní. Na odbyt jdou tedy momentálně především levnější stroje. V rámci našich výstavních dnů jsme se ale snažili připravit pro zájemce alespoň částečný průřez naším celým nabízeným sortimentem,“ uvedl obchodní zástupce společnosti Agrico Ing. Miroslav Mazura. 
Jiná varianta malotraktoru

Letos poprvé se v Týništi nad Orlicí prezentovala značka malotraktorů Valpadana, kterou reprezentoval model 1540. Tento malotraktor s pohonem 4 x 4 a elektrohydraulickou uzávěrkou zadního diferenciálu je osazen vznětovým tříválcovým vodou chlazeným motorem Yanmar se suchým vzduchovým filtrem a výkonem 35,5 k. Řazení je řešeno synchronizovanou reverzní převodovkou 12/12. Pojezdová rychlost traktoru dosahuje 30 km/h. Řízení stroje je hydrostatické, parkovací brzda je ovládaná mechanicky. Zadní vývodový hřídel pracuje v režimu 540 nebo 750 ot/min a je synchronizovaný s pojezdovou rychlostí. K dispozici jsou dva zadní hydraulické okruhy , zadní tříbodový závěs kategorie I má nosnost ramen 1200 kg. Malotraktor s odpruženou kabinou se pohybuje na šípových pneumatikách.
Traktory Valpadana vhodně doplňují dosud nabízený sortiment dosud reprezentovaný modely značek malotraktorů Wisconsin Yukon a Šálek. „I v tomto případě si může zákazník zvolit pro něj přijatelnější variantu. Cenově dostupnější jsou v tuzemsku vyráběné stroje, ovšem příznivější cena se samozřejmě odráží na nižším komfortu. V nabídce myslíme ale i na potřeby zájemců o výkonnější traktory. Jsme letitými prodejci traktorů Zetor, o něž je stále velký zájem a v našem portfoliu nechybí ani značky Case IH nebo Valtra,“ představuje stručně nabídku traktorů Miroslav Mazura.
Z další nabídky

Jak konstatoval Miroslav Mazura, stálicí nabídky strojů pro komunální sféru jsou produkty společnosti Seco Group. „Například žacích traktorů Starjet prodáme více než 50 kusů za rok a velký zájem je momentálně i o hobby žací traktor Challenge. Z další techniky bych rád zmínil například velice úspěšné zadní podkopové rameno Gherardi, profi stroje značky Vari, sekačky s nulovým poloměrem otáčení Walker, kolové nakladače Weidemann nebo příkopová ramena McConnel. Naše nabídka strojů vhodných pro komunální nasazení je ovšem daleko širší. Mnohdy se totiž komunální technika s tou zemědělskou ve svém využití překrývá,“ uzavírá Miroslav Mazura.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *