V Havlíčkově Brodě se slavily hned dvoje kulatiny

Desátý ročník Dnů zahradní a komunální techniky se uskutečnil 20. a 21. září v režii vydavatelství Profi Press opět na ploše mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodě. Pro celostátní předváděcí akci profesionálních strojů se stal Havlíčkův Brod se svojí polohou takřka v centru České republiky a kvalitním zázemím již tradičním místem setkání a tuto akci hostil již pošesté.

Stejně jako v minulých letech proběhl i letošní desátý ročník Dnů zahradní a komunální techniky pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Mgr. Jana Tecla. Akce je určena především pro profesionály z oboru, ale zájem vzbuzuje i u širší veřejnosti a svůj význam má samozřejmě i pro město Havlíčkův Brod, které velkou měrou přispívá k jejímu zdárnému průběhu.

Dvoudenní prezentace techniky by se rozhodně neobešla bez kvalitní spolupráce s havlíčkobrodskými technickými službami, které se zabezpečením výstavy pořadatelům výrazně pomáhají. Areál vybavují potřebnými kontejnery na posečenou travní hmotu, zajišťují materiál pro ukázky práce štěpkovačů a drtičů a velmi důležitá byla jejich pomoc při rozmisťování informačních tabulí u příjezdových komunikací.

Rekordní účast vystavovatelů

Dnů zahradní a komunální techniky se letos zúčastnilo a svoje produkty vystavilo více než padesát výrobců a prodejců techniky a tento počet byl nejvyšší v celé desetileté historii. Dny zahradní a komunální techniky se jako obvykle orientovaly především na představení široké škály strojů vhodných pro údržbu veřejné zeleně. Na vyhrazených pozemcích mohli zájemci posoudit práci techniky při sečení se sběrem, extenzivním i intenzivním mulčováním, nebo zhodnotit kvalitu mechanizace určené pro regeneraci i zakládání trávníků. Ale ve výstavních expozicích se neztratily ani další stroje. Zahradní a komunální traktory, univerzální nosiče nářadí, zametací speciály, štěpkovače a drtiče a další kategorie techniky, to vše bylo v Havlíčkově Brodě nejen k vidění, ale i k praktickému vyzkoušení s odborným výkladem.

Praktické ukázky s odborným komentářem

Pozornost návštěvníků přitáhlo i letos organizované a komentované předvádění určitých skupin vybraných strojů.

V praktických ukázkách se tentokrát první den představila technika pro extenzivní mulčování a svoji práci prezentovaly též štěpkovače a drtiče. Druhý den byly ukázky věnovány intenzivnímu mulčování. Odpolední blok byl věnován speciálnímu úklidu a čištění a aktivnímu komentovanému předvedení užitkových elektromobilů.

Nechyběl ani odborný doprovodný program. Seminář se po oba výstavní dny věnoval novému zákonu o odpadech a jeho ekonomickým zdrojům.

 

Odpolední oslava jubileí

 

Po skončení semináře si mohli návštěvníci vychutnat malou oslavu. Desáté výročí letos neslavily pouze Dny zahradní a komunální techniky, desátým rokem vychází i časopis Komunální technika, a to už byl důvod k přípitku a malému občerstvení.

Jelikož letos pořadatele nezradilo ani počasí, dá se desátý jubilejní ročník považovat za úspěšný.*

Komentáře ke článku 1

  • Karel Turek

    Zajímá nás technika na odstraňování plevele (viz obrázek). Je možné dostat kontakt na vystavovatele?
    Technické služby Čelákovice
    Čelakovského 1429
    250 88 Čelákovice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *