Technika pro komunál, sportoviště i zahradníky

Výhradní dovozce profesionální žací techniky, závlahových systémů, golfového vybavení, strojů pro regeneraci trávníků a prodejce další široké plejády mechanizace vhodné pro nasazení v komunálních službách i zahradnictví, společnost Ittec, uspořádala v Modleticích dvoudenní Dny otevřených dveří. Některé z letošních novinek představila již na dubnovém veletrhu Techagro v Brně, s dalšími seznámila zájemce právě ve svém modletickém areálu.

Traktory a malotraktory s příslušenstvím pro letní i zimní údržbu, rotační i vřetenové sekačky se sběrem i bez, svahové sekačky, stroje na údržbu a regeneraci zahrad a sportovišť, fukary a sběrače listí, benzínové i elektrické vozíky , frézy a drážkovače a v neposlední řadě závlahové systémy a osvětlení zahrad či parků, to je stručný výčet nabízené techniky a technologií z portfolia společnosti Ittec.
Již na veletrhu v Brně byly představeny novinky značky Shibaura v podobě svahové sekačky SG 280 nebo traktoru ST 460, další se objevily také u traktorů Kioti. Obě uvedené značky měly v Modleticích své široké zastoupení, ve kterém pochopitelně nechyběly ani nové výše uvedené modely. Ale sortiment byl obohacen i v dalších kategoriích strojů.
„Novinkou je například terénní verze benzínového pracovního víceúčelového vozíku Ezgo Cushman se sklápěcí korbou a zvýšeným podvozkem na terénních pneumatikách.
Výhradní zastoupení pro Českou republiku jsme získali pro malé vřetenové sekačky značky Allett. Jde o poloprofesionální stroje anglické výroby dodávané v elektrické nebo benzínové verzi. Jejich kazety jsou vyměnitelné, namísto sečení tak mohou pomoci například při vertikutaci trávníku a podobně.
Co se týče sportovišť, je novinkou například malý kartáč Verti – Broom určený k údržbě menších umělých travnatých ploch.
Pro údržbu golfových greenů a odpališť se hodí nový typ aerifikátoru PlanetAir. Ten jsme uvedli na trh na podzim 2011 a o aerifikátor s vlastním motorem je velký zájem. Díky vlastní pohonné jednotce se uplatní všude tam, kde správce sportoviště nevlastní traktor.
Zajímavou novinkou je také drážkovací fréza TRENCHˇN edge TRENCHER. Je vhodným pomocníkem při pokládání závlahových systémů nebo elektroinstalace a je velmi dobrou náhradou za finančně ménědostupné drážkovače. Toto zařízení vytváří drážky hluboké 30 a široké sedm až osm centimetrů, což na položení závlahových trubek či elektroinstalace na zahrady dostačuje,“ shrnuje stručný výčet letošních novinek zástupce společnosti Ittec Ing. Pavel Stejskal.
Nejen rozšířená nabídka techniky
Kromě nových modelů a značek techniky rozšířila společnost Ittec i pole svého působení. V Modleticích vzniklo v letošním roce nové distribuční centrum hnojiv, osiv a substrátů určené pro okolí Prahy. Na tomto poli navázala firma úzkou spolupráci se společností Agro CS. „S touto firmou spolupracujeme dlouhodobě, proto jsme se nově stali jedním z jejich distribučních center, kterých funguje na území republiky několik desítek,“ vysvětluje Pavel Stejskal.
Novým doplňkovým programem k dosud velice úspěšným realizacím závlahových systémů je technologie osvětlení zahrad. Firma Ittec již na zahradách a v parcích uskutečnila 60 instalací zároveň s tvorbou závlahových systémů. Jde o světla na ledkové bázi s minimální spotřebou elektrické energie a životností 25 až 30 let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *