Ramena pro všechny nosiče

Za specialistu na zařízení pro údržbu blízkého okolí komunikací můžeme směle označit německého výrobce komunální techniky firmu Fiedler Maschinenbau und Technikvertrieb GmbH, kterou na českém trhu zastupuje společnost HS+, Ing. Radek Sláma.

Firma se již od samotného vzniku v roce 1990 zabývala vývojem a výrobou příkopových ramen pro různé nosiče – od lehkých užitkových vozidel jako například Multicar, Magma, Bucher, Ladog, přes speciální nosiče Lindner, Aebi, Unimog až po traktory všech značek. Základem úspěšného začátku byly bohaté zkušenosti, které si majitel společnosti Frank Fiedler přinesl ze svého předchozího působení ve firmě Fortschritt, zabývající se tehdy zemědělskou žací technikou.

Novinka pro města a obce
Příkopová ramena Fiedler jsou charakteristická čelní agregací a rámem pro příčný posuv, který umožňuje delší dosah. Vodící plochy rámu jsou obloženy slabým nerezovým plechem, který zlepšuje jejich kluzné vlastnosti a současně zabraňuje korozi. Dalším unikátním konstrukčním prvkem je patentovaný rychloupínací systém nářadí SWS®. Ten umožňuje snadné přestavení nářadí pro práci napravo nebo nalevo ve směru jízdy, jeho plynulé natáčení o 360° a rychlou výměnu pracovního příslušenství během několika minut pouze jedním člověkem.
V sortimentu společnosti Fiedler nalezneme příkopová ramena s dosahem od 3,6 do 6,6 m od podélné osy nosiče. Letos v létě k nim přibude novinka – příkopové rameno FFA 300 s dosahem 2,95 m. Určeno je především pro obce a města, kde není nutné se s ramenem dostat nad patníky lemující okraj komunikace.
„Díky zcela nové konstrukci bude rameno FFA 300 cenově velmi zajímavé. Cílem je oslovit zákazníky s lehkými užitkovými vozidly, ale i s kompaktními traktory, kteří dávají přednost čelní agregaci příkopového ramene díky jejím nesporným výhodám, z nichž největší je, že rameno a pracovní nářadí jsou stále v zorném poli řidiče a díky tomu je i práce s takto agregovaným ramenem mnohem komfortnější a bezpečnější,“ vysvětlil Radek Sláma.

S pestrou nabídkou příslušenství
Nejvíce používaným pracovním nástrojem u příkopových ramen je bezesporu mulčovací žací hlava, která se vyznačuje dvojitou ochranou proti úletu kamínků v čelní části a splňuje tak nejvyšší požadavky na bezpečnost práce. Vedle klasické žací hlavy s přímým pohonem od hydromotoru je nyní nově v nabídce také žací hlava s řemenovým pohonem, určená pro větší zatížení.
Již zmíněný rychlovýměnný systém pracovního nářadí SWS® ale předurčuje ramena Fiedler k mnohem všestrannějšímu využití, než k pouhému vyžínání krajnic. Výrobce dodává k ramenům celou řadu dalších pracovních nástrojů právě pro maximální využití zařízení.
„Současnou nabídku pracovních nástrojů pro příkopová ramena tvoří vedle žacích hlav také nůžky na živé ploty, na větve, pařezová a příkopová fréza, zemní vrták, agresivní kartáč a mycí hlava pro očistu patníků, svodidel a dopravních značek. Díky takto široké paletě nástrojů je využitelnost ramen Fiedler mnohem větší a pořízení je ekonomicky výhodné,“ doplnil Radek Sláma.

Pro každé roční období
Příkopová ramena Fiedler disponují také automatizací některých funkcí jako například nadlehčováním pracovního nástroje, kopírováním podélných a příčných nerovností, které umožňuje práci v různých úhlech naklonění pracovního nástroje. Pro použití těchto ramen na lehkých užitkových vozidlech vyvinul výrobce speciální systém hydraulického uzamykání přední nápravy, takže ramena nepoužívají žádná pojezdová kola, a tím pracují bez problémů i na měkkých podkladech, jako jsou například nezpevněné krajnice.
Při vývoji a výrobě příkopových ramen Fiedler, stejně jako u všech dalších produktů této firmy, je kladen velký důraz na inovační technická řešení, široké možnosti použití, a to vše při vysoké bezpečnosti práce. Všechny výrobky Fiedler se vyznačují velmi vysokou technickou úrovní a užitnou hodnotou, což ostatně vystihuje i firemní slogan: Inovační technika pro každé roční období.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *