Přerovské setkání na Hanáckém sekání

Velkou předváděcí show zahradní, parkové a komunální techniky uspořádala pod názvem Hanácké sekání koncem dubna ve svém areálu v Přerově – Lověšicích společnost Daniš Davaztechnik. Třídenní akce byla zaměřena především na prezentaci strojů pro sečení trávy, drcení, štěpkování a kompostování.

Na návštěvníky ale nečekala po dobu tří dnů pouze zmiňovaná technika, k dispozici bylo i bohaté občerstvení ve stylu hanáckých vepřových hodů a vylosovaní zájemci se mohli těšit po vyplnění anketních lístků na let horkovzdušným balónem. Ti soutěživější a v obsluze žací techniky sběhlejší se zúčastnili závodu jízd zručnosti na sekacích traktorech. Symbolickou odměnu získávali po absolvování vytýčené trasy všichni startující, ovšem tím největším oceněním byla benzínová sekačka Stiga určená pro vítěze.
Na testovacím polygonu nacházejícím se přímo na pozemcích pořadatele si potenciální zájemci o techniku mohli do sytosti odzkoušet i další stroje. Připraveny byly sekačky, traktory, ridery i stroje s nulovým poloměrem otáčení čekající na otestování svých vlastností při práci na rovině i ve svažitém terénu jak v nízké, tak přerostlé a starší trávě. Pro jejich případný nákup byly připraveny akční slevy.
Největší zastoupení měly v Přerově značky Stiga a Kubota, nechyběli ovšem ani zástupci dalších (například Seco Group, Honda nebo Laski), které má společnost Daniš Davaztechnik taktéž ve své nabídce. Kloubové mininakladače MultiOne představila jako jejich generální dovozce slovenská společnost Marián Šupa a se svými kontejnerovými systémy se prezentovala firma Autopůjčovna Mika.
Pro toho, kdo se chtěl dozvědět více, byli každý den připraveni odborníci ochotní zodpovědět zvídavé otázky. První den byl zaměřen na téma údržby veřejné zeleně, druhý se více věnoval zpracování bioodpadu a kompostování s možností návštěvy provozu blízké kompostárny, třetí závěrečný den Hanáckého sekání byl tématicky zaměřen na zakládání a údržbu sportovních trávníků.
„Chtěli jsme, aby se u nás návštěvníci cítili především příjemně a čas tady strávený si užili i se něco užitečného dozvěděli. Není nutné, aby se z Hanáckého sekání stala masová akce, kterou budou navštěvovat stovky zvědavců. Pro nás je podstatné, že si sem v průběhu třech dnů našla cestu řada lidí z okruhu profesionálních uživatelů techniky a někteří z nich si tady potřebné stroje vybrali,“ hodnotí předváděcí show jednatel společnosti Davaztechnik Luděk Daniš.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *