Autor
Kategorie:
Nezařazené

Novinky pro profesionály i domácí využití

V areálu Botanické zahrady hlavního města Prahy v Praze 7 - Tróji uspořádala v druhé polovině dubna prezentaci svých letošních novinek společnost Husqvarna Česko. Produkty značek Husqvarna i Gardena si mohli zájemci také prakticky vyzkoušet. Novinky se objevily prakticky ve všech kategoriích nabízeného sortimentu.

Vysokým výkonem, odolností i propracobvanou ergonomií se vyznačují traktory švédské značky Husqvarna. Vzhledem k široké nabídce příslušenství je možné traktor přeměnit na všestranný stroj a využívat jej k práci na zahradě v průběhu celého roku například s připojeným přívěsným vozíkem, rozmetadlem nebo sněhovou radlicí.

Ideální pro středně velké plochy

Traktor Husqvarna CTH 164T je poháněn dvouválcovým motorem Kawasaki (9,2 kW) s tlakovým mazáním, olejovým čerpadlem a olejovým filtrem. Motor je vzhledem ke své výkonnosti až překvapivě tichý. Traktor je vybaven novou technologií řízení U-Cut zaručující vysokou manévrovací schopnost. Systém U-Cut umožňuje mimořádně lehké zatáčení a sekání trávy kolem překážek jako jsou stromy, keře nebo lavičky. Ve srovnání s ostatními traktory je neposekaný kruh menší a sekání účinnější, zůstává pouze minimální nedosečená plocha.
Ovládání traktoru je příjemné díky ergonomickému volantu, nastavitelnému sedadlu a pedálem ovládané hydrostatické převodovce. Protože jsou rychlost a směr jízdy ovládány pedály, řidič může mít obě ruce na volantu a má tak traktor dokonale pod kontrolou. Nechybí regulace rychlosti jízdy. Tato pohodlná funkce zajišťuje rovnoměrnou rychlost traktoru, ať už se pohybuje na zvlněné travnaté ploše nebo ve svahu. Z místa řidiče jsou pro větší pohodlí dostupné všechny ovládací prvky, bez vstávání tak je možné vyprázdnit například integrovaný a dostatečně objemný sběrný koš. Zvukový signál navíc upozorní, kdy je sběrný koš potřeba vyprázdnit.
Při sekání (pracovní zábšr 97 cm) lze trávu sbírat do koše (320 l), pokud ale je třeba trávník zároveň hnojit, lze zvolit režim sekání BioClip, tedy mulčování. Ani v tomto případě řidič nemusí opustit své místo, ovladač přepínání mezi sběrem a mulčováním je umístěn v dosahu řidiče. Deflektor pro zadní výhoz je k dispozici jako volitelné příslušenství. Výška sečení je stavitelná od 26 do 102 mm.
Husqvarna CTH 164T se vyznačuje vysokou odolností. Traktor je postaven na robustním ocelovém rámu, vyztužené žací ústrojí, které lze spouštět elektricky, je opatřeno práškovým lakem pro zvýšenou odolnost a ochranu proti korozi.

Nový rider Husqvarna 216 AWD

Rider s parametry profesionálního stroje se vyznačuje vysokou efektivitou, propracovanou ergonomií a odolnou konstrukcí. Kloubové řízení rideru spolu s náhonem na všechna čtyři kola a vpředu zavěšeným žacím ústrojím usnadňují manévrování stroje, zlepšují terénní dostupnost a umožňují práci ve velmi náročných podmínkách.
Vpředu zavěšené robustní žací ústrojí Combi (pracovní záběr 103 cm) zaručuje vynikající přístup do rohů, pod křoviny nebo lavičky. Záběr o šíři 103 cm umožňuje prvotřídní sekání patentovanou metodou BioClip nebo zadním výhozem. Při způsobu sekání režimem BioClip je posečená tráva rozsekána na malé kousky, které se velmi rychle rozkládají a mění se tak na přírodní hnojivo. Zadní výhoz je vhodný a účinný způsob sekání ploch s delší a silnější trávou či nepravidelně udržovaných ploch. Žací ústrojí lze snadno naklonit do servisní polohy, ve které se po ukončení práce snadno čistí.
Díky efektivnímu kloubovému řízení, které umožňuje zadním kolům dostat se pod stroj, má nový rider vynikající manévrovací vlastnosti a minimální poloměr otáčení při plném záběru volantem. Náhon na všechna kola AWD (All Wheel Drive) podstatně zvyšuje a zabezpečuje průchodnost na nerovném, vlhkém a kluzkém terénu i na svazích po celý rok. Systém AWD koriguje záběr na všechna čtyři kola s ohledem na situaci a stav povrchu.
Rychlost a směr jízdy (vpřed a vzad) lze ovládat pedály, což dává řidiči možnost držet obě ruce na volantu a mít tak řízení traktoru dokonale pod kontrolou. Ze sedadla řidiče jsou také v dosahu všechny ovládací prvky. Sekání se zapne automaticky, jakmile se žací ústrojí spustí dolů. Vzhledem k umístění víčka palivové nádrže není třeba při doplňování paliva otvírat kapotu. Mimořádně široký otvor průhledné palivové nádrže usnadňuje tankování.

Pro boj s přerostlou trávou

Vyžínač Husqvarna 122 C je všestranný stroj na domácí použití, je určený na malé až středně velké trávníky. Vyznačuje se nejen efektivním výkonem a vysokou odolností, ale také velmi tichým chodem motoru (0,6 kW). Skvěle se proto hodí k práci v rezidenčních oblastech.
Jako u všech výrobků značky Husqvarna je i u tohoto vyžínače kladen velký důraz na ergonomii a pohodlné užívání. Rukojeť stroje je proto vytvarována do tvaru „D“, který zvyšuje volnost pohybu při práci a usnadňuje obsluhu. Ovladatelnost je snadnější i díky velmi nízké hmotnosti (4,4 kg bez řezacího zařízení) a preciznímu vyvážení celého vyžínače. Motor vyžínače je vybaven systémem Smart Start, který umožňuje rychlé startování s minimální námahou. Odpor ve startovacím lanku je jím totiž snížen až o 40 %. Pro co nejkomfortnější práci Husqvarna 122 C disponuje funkcí Tap´n Go pro rychlý posun struny – pro snadné vysunutí struny stačí jednoduše klepnout strunovou hlavou o zem.

Pila s ergonomickým řešením

Nová řetězová motorová pila Husqvarna 135 se velmi snadno ovládá díky pokrokovému ergonomickému řešení a poměru výkon (1,4 kW) – hmotnost (4,4 kg bez lišty a řetězu). Motor je navržen tak, aby šel nastartovat rychle a s minimálním úsilím. Bezproblémové startování motoru umožňuje speciální pružina, která při vytažení startovacího lanka snižuje startovací sílu o 40 %. Vysoký uživatelský komfort zaručuje vedle snadného startu i řada dalších vlastností. Pohodlí při práci a snadnější řezání značně usnadňuje propracovaný systémem Low Vib, jehož výkonné tlumiče efektivně absorbují všechny vibrace. Pila má pohodlné boční napínání řetězu, díky kterému lze řetěz okamžitě a bez složitých úkonů napnout. Údržbu rovněž usnadňuje systém Air Injection, který odstraňuje prach a nečistoty ze vzduchu dříve, než se dostanou k vzduchovému filtru. Tím se zajistí nejen delší intervaly mezi čištěním filtru, ale současně se zvyšuje životnost motoru.
Výkon a okamžitá akcelerace pily plně dostačují nejen na přípravu palivového dřeva, ale také na prořez stromů. Husqvarna 135 je vybavena speciálně vyvinutým motorem X-Torq, který dokáže snížit spotřebu paliva až o 20 % a zaručuje až o 75 % nižší emise výfukových plynů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *