02.05.2016 | 12:05

Nová značka sekaček se širokým záběrem

Jarní dny otevřených dveří uspořádala koncem dubna ve svém areálu v Modleticích nedaleko Prahy společnost Ittec. Stejně jako v minulých letech si mohli návštěvníci prohlédnout především techniku vhodnou pro údržbu golfových hřišť a dalších sportovišť, silné zastoupení měla též zahradní a komunální technika. Do letošní sezóny vstupuje firma Ittec s několika novými ať již celostátními, či regionálními obchodními zastoupeními.

Kromě značek, které společnost Ittec zastupuje v České republice již řadu let a mezi něž rozhodně patří například sekačky Jacobsen, traktory a sekačky Shibaura, vozíky pro přepravu osob a nákladů Ezgo a Cushman, stroje pro regeneraci trávníků Redexim, automatické zavlažovací systémy Rain Bird a Krain i další technika, se letos mezi vystavenými stroji objevily některé novinky.

„Nově nabízíme na českém trhu například produkty značky Black, v Praze a Středočeském kraji jsme začali prodávat a servisovat nakladače MultiOne a totéž se dá říci o jednoosých nosičích Köppl. Úspěšné jsou vozíky pro přepravu osob a nákladů, kde čekáme na homologaci modelu s elektrickým pohonem. Velice kladné ohlasy máme též na estonské vyvážečky s hydraulickou rukou Country, kde jsme nabídku rozšířili o samojízdný stroj. A novinky můžeme vidět i v modelových řadách traktorů Kioti, které též regionálně nabízíme, říká produktový manažer komunální techniky a strojů pro údržbu sportovních ploch Ing. Rudolf Šindelář, Ph.D.

Absolutní novinkou jsou na českém trhu kanadské širokozáběrové sekačky Progressive, které v sortimentu společnosti Ittec nahrazují dosud nabízené produkty značky Lastec. Zatím se představily dva modely těchto zajímavých strojů.

První s označením Progressive TDR-15 Roller Mower má tři pracovní sekce, z nichž každá je osazena třemi noži. Pracovní sekce se pohybují po válečcích, proto je střih travních porostů pravidelný. Jde o stroj vhodný pro údržbu větších ploch pracující s traktorem o výkonu 80 až 100 koní.

Model Progressive Pro-Flex 120 se hodí především pro sečení povrchů golfových hřišť. U širokozáběrového stroje s pěti pracovními sekcemi, z nichž každá je opatřena čtyřmi pojezdovými kolečky, se výška sečení jednoduše nastavuje šroubem.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2016.